Kako se koža ponaša kada se prestane sa upotrebom hijaluronskih filera?

Jedno od čestih pitanja, kada je reč o podmlađivanju hijaluronskim filerima, je šta se događa sa kožom kada se aplikuju hijaluronski fileri, pa se prekine sa tom praksom.

Na koji način koža posle podmlađivanja hijaluronom stari? Koliko je vremena potrebno da prođe da bi se istrošili depoziti hijalurona? Na ova pitanja odgovore su dali lekari specijalisti iz poliklinike Diva.

Hijaluronski fileri su jedna od najtraženijih procedura za podmlađivanje. To ne čudi jer oni na prirodan način pružaju mladolik izgled, ublažavaju borice, obezbeđuju koži neophodnu hidrataciju, te vraćaju jedrinu i svežinu koži.

U telu se već nalazi hijaluron, a oko 30% zaliha je u koži. Brže trošenje depozita i manja proizvodnja hijaluronske kiseline u tkivu počinje već oko 25. godine života. Zato se pomoću hijaluronskih filera nadoknađuje potrošena hijaluronska kiselina kako bi se vratili svežina i sjaj tkivu, obnovili volumen, elastičnost i čvrstina kože, obezbedila dubinska hidratacija, te ujedno, pored ublažavanja bora, odložilo stvaranje novih i usporilo starenje kože.

A šta se događa sa kožom kad se prestane sa aplikacijom hijaluronskih filera?

Potrebno je da prođe oko godinu dana od postavljanja hijaluronskih filera da bi ih hijaluronidaza, enzim koji takođe postoji u organizmu, razgradila. Na mestu aplikovanog hijalurona ugrađuju se molekuli vode tako da, i posle njegove kompletne razgradnje, volumen tkiva ostaje i do 30% veći nego pre plasmana hijaluronskih filera.

Koža jednom tretirana hijaluronskim filerom bolje se ponaša u budućnosti od netretirane kože jer je više hidrirana i zadržava jedrinu.

U poliklinici Diva, lekari specijalisti, adekvatnim ponavljanjem tretmana hijaluronom u kombinaciji sa laserskim tretmanima, postižu da pacijenti zadrže prirodan mladalački izgled dugi niz godina.

Luxury Experience