Lopov ukrao sat od 757.000 € u Parizu

Nadamo se da je bio osiguran…

Kako se ispostavilo – postoji i loša strana nošenja lepog časovnika, posebno ako je skupocen – on može biti ukraden sa vašeg ručnog zloba! To je lekcija koju je jedan japanski biznismen naučio, kada je kradljivac strgao sat sa njegove ruke ispred luksuznog hotela u Parizu.

Prema navodima CNN, žrtva je izašla iz šik hotela Napoleon sa pet zvezdica, koji se nalazi nadomak Trijumfalne kapije i Šanzelizea, oko dvadeset jedan sat u ponedeljak, da bi zapalio cigaretu. Njemu je potom prišao muškarac koji mu je tražio jednu cigaretu i onda kada je krenuo da mu je da, strgao mu je luksuzni časovnik sa ruke i pobegao glavom bez obzira.

Ukradeni časovnik je delo švajcarskog časovničarskog brenda Richard Mille, koji redovno kreiraju modele sa šestocifrenim cenama. Model koji je biznismen nosio bio je Tourbillon Diamond Twister, kome je svaki pedalj prekriven dijamantima, aranžiranim u opčinjavajućoj spirali. Cena ovog časovnika je oko 757.000 evra, zbog čega je ovaj zločin pripisan grupi organizovanih kriminalaca.

Nažalost, ovo nije izolovani incident. Pariska policija izjavila je za CNN da je u prvih osam meseci ove godine prijavljena čak 71 krađa sata. Većina kradljivaca nalazi se u luksuznom osmom arondismanu, gde postoje brojni skupoceni butici i raskošni hoteli. Na crnom tržištu, luksuzni satovi poput ovog od kog govorimo, prodaju se za oko 30-50 procenata njihove originalne cene, što znači da će ovaj kradljivac zaraditi oko 415.000 dolara ukoliko ga proda.

Ipak, ovakve situacije se ne dešavaju samo u Parizu – ranije ove godine, lopov je ukrao još jedan Richard Mille časovnik vredan 1.3 miliona dolara sa ruke turiste na Ibici. Na svu sreću, u tom slučaju časovnik je bio jako ograničenog izdanja – RM 50-03 Tourbillon Split Seconds Chronograph Ultralight McLaren F1, proizveden u seriji od samo 75 komada, zbog čega je gotovo nemoguće prodati na crnom tržištu.

 

Luxury Experience