Montblanc lansira novi 1858 Geosphere model

Pod kreativnim vođstvom Dejvida Keratoa, Montblanc časovničarska divizija postala je referentna tačka u svojoj sferi…

Inspirisani bogatim nasleđem Minerva časovničarskog asortimana, brend je kreirao nekoliko remek dela u proteklih par godina, koja su postala poznata i jako popularna među kolekcionarima i entuzijastima. Jedan od tih modela je Montblanc 1858 Geosphere koji je originalno lansiran pre dve godine. Glavni element ovog istraživačkog modela jeste njegova nova komplikacija sa dva rotirajuća globusa koji predstavljaju severnu i južnu hemisferu. Originalni model bio je dostupan sa dve varijante kućišta – čeličnom i bronzanom, a Montblanc je sada predstavio novu iteraciju, koja dolazi sa novim materijalom kućišta, zajedno sa nekoliko dodatnih estetskih promena koje mu daju savremeniju privlačnost.

Montblanc 1858 Geosphere kreiran je kao ideja savršenog kompanjona u svakoj avanturi, a posebno u ekspedicijama planinarenja. Časovnik odaje poštu Sedam Vrhova – najizazovnijem poduhvatu planinara, koji uključuje osvajanje najviših vrhova svih sedam kontinenata. Referenca Vrhovima je primetna na displeju sa graviranom poleđinom kućišta i vrhovima koji su obeleženi tačkama na rotirajućim globusima.

Originalna verzija lansirana 2018.godine došla je sa snažnim vintage dizajnerskim elementima, uključujući faux-patina tretman na brojčaniku i upotrebu bronze za izradu kućišta. Najnovija verzija dobila je znatno moderniji izgled sa plavom bojom, koja bi trebalo da nas asocira na glečere, led i snežna planinska okruženja. Faux-Patina efekat zamenjen je nežnim belim detaljima tretiranim SuperLuminova slojem. Ipak, model je zadržao nekoliko heritage elemenata, poput Montblanc logoa, fonta brojeva i katedralnih kazaljki.

Brojčanik je finiširan dimljeno plavom bojom koja sadrži efekat gradijenta, koji je svetliji u centralnom delu modela, a tamniji što je bliže ivicama. Dve kupolaste hemisfere globusa koje prave punu rotaciju za 24-sata nude veoma interesantan način za prikaz svetskog vremena. Oba globusa su okružena sa dve skale koje poseduju 24 vremenske zone, kao i indikatore dana i noći u kontrastnim bojama. Podbrojčanik na poziciji devet sati prikazuje vreme drugoj zoni, dok se nasuprot njega nalazi prikaz datuma, povezan sa lokalnim vremenom. Kontinenti na globusima, zajedno sa brojevima, indeksima i kazaljkama tretirani su ručno nanesenim fluorescentnim slojem.

Najnovija verzija dobila je kućište kreirano od titanijuma, što ga čini neverovatno praktičnim. Titanijumsko kućište je lakše i udobnije je za nošenje, dok je materijal poprilično otporan na ogrebotine. Montblanc kaže da titanijum ima malu toplotnu provodljivost, zbog čega ne reaguje na temperaturne promene. Bi-direkciona kompas baza napravljena je od nerđajućeg čelika sa plavim keramičkim insertima, dok su dimenzije kućišta ostale iste i iznose 42 mm u prečniku i 12.8 mm u debljini.

S obzirom na to da je ovo istraživački sat i da dolazi sa graviranom poleđinom kućišta, mehanizam koji ga pokreće skriven je od pogleda. MB 29.25 mehanizam baziran je na Sellita SW 300-1, dok je Montblanc dodao svoju komplikaciju svetskog vremena. Automatski mehanizam radi na frekvenciji od 28.800 vph, dok nudi rezervu energije u trajanju od 42 sata. Novi časovnik dolazi i sa dve opcije kaiša – plavim Sfumato kaišem sa belim šavovima i narukvicom koja je napravljena od čelika i titanijuma. Obe konfiguracije dolaze sa dodatnim NATO kaišem u pakovanju. Na kraju, moramo još reći da će model biti dostupan za kupovinu od septembra ove godine, sa cenom od 5.600 evra u kožnoj verziji i 5.900 evra u čeličnoj.

Luxury Experience